Pazar , 21 Ekim 2018
Anasayfa / Duyurular / 14. Bölge Gebze’de bir araya geldi
14. Bölge Gebze’de bir araya geldi

14. Bölge Gebze’de bir araya geldi

İMH Anadolu Koordinasyon Toplantısı Gebze’de yapıldı

Anadolu Koordinatörlüğü 14. Bölge Toplantısı İnsan ve Medeniyet Hareketi Gebze merkezinde yapıldı. Gebze, Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce il başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantı bölgelerde yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Gebze İMH Başkanı Musa Öztürk’ün başkanlık ettiği toplantıda bölge çalışmalarında verimliliğin artırılması için yapılacak ortak etkinlik takvimi hazırlanarak hizmet içi seminer yapılması kararlaştırıldı.

PUSULA PROJESİ: ÜNİVERSİTEYE NİTELİKLİ GENÇ HAZIRLAMAK

İnsan ve Medeniyet Hareketi Gebze Başkanı Musa Öztürk’ün hoşgeldin konuşmasıyla açılan toplantı öncesi  İMH Genç Hareket tarafından üretilen ve üniversiteye nitelikli gençler hazırlamayı amaçlayan kitap okuma merkezli “Pusula” projesinin sunumu yapıldı. İMH Genç Hareket Genel Sekreteri Serkan Demirel tarafından gerçekleştirilen sunumda projenin ana hatları anlatıldı. Serkan Demirel, iki yıl önce kurulan MEB protokollü projenin bugüne kadar 2.500 öğrenciye ulaştığını belirterek, “Bugün üniversite gençliğinin temel problemi üniversiteye hazırlıksız ve birikimsiz başlamasıdır. Pusula Okuma Kulübü ile gençlerin kültürel açıdan donanımlı bir şekilde üniversiteye başlamasını sağlıyoruz” dedi.

PROJE TÜM TÜRKİYE’DE MODEL OLABİLİR

Pusula Okuma Kulübü ile ortaokul ve lise öğrencilerine bir okuma programı hazırlandığını belirten Serkan Demirel, “Okullarla işbirliği yaparak gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında kitap okumaları, kitap tahlilleri, münazaralar, seminerler, yazı atölyeleri, kültür, sanat ve sportif etkinlikler birlikte yer alıyor” dedi. Proje ile nitelikli, ahlaklı, bilinçli, maneviyatı güçlü, birikimli ve aydın bir kuşak yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Serkan Demirel, bölge yönetimlerinden gençlerle iletişim kurmak için nitelikli bir davet alanı olarak gördükleri Pusula Projesi’ni sahiplenmelerini istedi.

 

1 2 3

Hakkında imhgebze