Pazartesi , 6 Nisan 2020
Anasayfa / Dünya / ABD Uçakları Halep’te Cami Bombaladı
ABD Uçakları Halep’te Cami Bombaladı

ABD Uçakları Halep’te Cami Bombaladı

Halep’te bombalanan camide 70’ten fazla Müslüman hayatını kaybetti.

İslam Dünyasında yıllardır akan kanın baş sorumlusu olan ABD yatsı namazında Halep’te cami bombaladı. İçeride yaklaşık 300 kişinin bulunduğu esnada gerçekleşen saldırıda 70’in üstünde Müslüman hayatını kaybetti.

Soğuk savaşın sona ermesinin ardından İslam ülkelerine çöreklenen Amerikan emperyalizmi her geçen gün daha çok Müslüman kanının akmasına neden oluyor. Bölgede Irak ve Afganistan işgaliyle başlayan istikrarsızlaştırma süreci sözde Arap baharının ardından zirveye ulaştı.

Dünyanın en büyük silah satıcısı konumundaki Amerika Birleşik Devletleri sattığı silahlarla ülkelerin ekonomilerini sömürürken çıkarttığı savaşlarla ülkelerin yerle bir olmasına neden oluyor. Gittiği yerlere demokrasi götürdüğünü söyleyerek insan aklıyla alay eden ABD yeryüzü mazlumlarının kanını dökerek gücüne güç katmaya devam ediyor.

Kimi zaman mezhep çatışmasını, kimi zaman etnik husumetleri körükleyerek Müslümanların kendi kavgalarından çıkar sağlayan emperyalistlerin tahakkümünden kurtulmak için Müslümanlar kendi aralarında barışı temin etmek zorundaldırlar. Müslümanlar, Batılı vampirlerin kurduğu tukları ancak İslam kardeşliği bilinciyle birleşerek boşa çıkarabilirler.

Amerikalı katillerin hiçbir etik değer gözetmeden Halep’te Camiyi bombalamasını lanetliyoruz.

Müslümanların bir an önce gaflet uykusundan uyanmasını, bu tür alçak saldırıların yaşanmaması için İslam Ülkelerinin emperyalist katillere karşı ortak tavır almasını diliyoruz.
Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında imhgebze