Salı , 22 Ocak 2019
Anasayfa / Etkinlikler / Ali Erol Hocamız Kudüs’ü Anlattı
Ali Erol Hocamız Kudüs’ü Anlattı

Ali Erol Hocamız Kudüs’ü Anlattı

Emperyalizmin yeni bir hamlesi olarak Amerika’nın Kudüs’ü Siyonist İşgal Devleti İsrail’in başkenti ilan ettiği şu günlerde tepkiler çığ gibi büyürken bizler de Kudüs’ün tarihini ve günümüzdeki durumunu tekrar gündeme getirdik. Eğitim Komisyonumuzun Aylık Programları kapsamında İlahiyatçı Ali Erol hocamız Kudüsü anlattı.

 

Grup Kardeşlik Çağrısının solistlerinden Nihat Yılmaz’ın unutulmayan ezgilerimiz ve Kudüs marşları ile bize Kudüsümüzü hatırlattığı program hasbihal ile sonlandı.

 

Kudüs ümmetin aynasıdır

Ali Erol hoca, İnsan ve Medeniyet Hareketi Gebze merkezinde “Tevhidi Bir Şiar Olarak Kudüs” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından aylık kavram dersleri kapsamında düzenlenen “Tevhidi Bir Şiar Olarak Kudüs” konulu sunumda konuşan Ali Erol hoca, “Kudüs’ün özgürleşmesi için İslam ülkeleri halklarının da özgürleşmesi gerekir” dedi.

BATI GÜÇLÜ DEĞİL PROBLEM BİZDE

İnsan ve Medeniyet Hareketi Gebze merkezinde düzenlenen ve İMH mensupları ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu yetkilisinin katıldığı konferansta sinevizyon eşliğinde bir sunum gerçekleştiren Ali Erol hoca, Kudüs’ün insanlık tarihi kadar eski bir belde olduğunu kaydederek, ABD’nin son aldığı büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararının İsrail ve küresel siyonizmle Hristiyan evanjelistlerin ittifakıyla alındığını ifade etti. Bugün Mescidi Aksa ve Kudüs’ün tamamen Yahudileştirilmesi için atılan adımların 1917 Balfour Deklarasyonu’yla başlayan sürecin devamı olduğunu belirten Ali Erol hoca, “1099’da Kudüs’ü haçlı işgalinden kurtaran Selahattin Eyyübi diyor ki, “Dostlarıyla uğraşanlar düşmanlarıyla savaşamazlar.” Aslında Siyonist İsrail ve Batı güçlü değildir, problem bizdedir. Müslümanlar birbirleriyle uğraşmaktan düşmanla uğraşmaya vakit bulamıyor. Müslümanlar ABD ve İsrail saldırılarına karşı birleşemiyorsa karşılaşacağımız tablo elbette budur” dedi.

KUDÜS’E BAKARAK ÜMMETİN HALİNİ ANLARIZ

Sunumunda daha önce gerçekleştirdiği Kudüs ziyaretinde edindiği izlenimleri görseller eşliğinde anlatan Ali Erol hoca, “Sadece Müslümanlar için değil tüm insanlık için önemli olan Kudüs davasını dillendirmeyi Müslümanlar olarak ne kadar hakediyoruz, kendimize sormalıyız. Kudüs ümmetin aynasıdır. Kudüs’e bakarak ümmetin halini anlarız. Tarih boyunca Kudüs’e egemen olanlar dünyada da egemen olan güçler olmuştur. Bugün Kudüs’ün ve ümmetin içinde bulunduğu vahim durum, bu durumdan kurtulmamız için daha zamana ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Kudüs’ün özgürleşmesi için İslam ülkelerindeki halkların da özgürleşmesi gerekir. Biz kendimizi değiştirmedikçe Allah bizim durumumuzu değiştirmez. Cenab-ı Allah’ın İsra suresindeki vaadi muhakkak gerçekleşecek. Fakat bizim o güzel vaadi hak edecek değişim yaşamamız lazım” dedi.

Ali Erol hocanın sunumunu gerçekleştirdiği Kudüs’le ilgili program, İslami ezgi sanatçısı Nihat Yılmaz’ın saz eşliğinde seslendirdiği ezgilerin ardından sona erdi.

 

IMG_1247 IMG_1248 IMG_1256IMG_1263 IMG_1259IMG_1277 IMG_1270 IMG_1271 IMG_1275

Paylaş

Hakkında imhgebze

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Twitter