Perşembe , 2 Nisan 2020
Anasayfa / Başkandan / Başkanlarımız

Başkanlarımız

Musa ÖZTÜRK

Musa ÖZTÜRK – 2017 Yılında İMH Gebze Başkanlığını Ali EROL’dan devraldı.

1977 Yılında Giresun Şebinkarahisar’da doğdu. İlk Okulu Mahalle Okulunda Ortaokul ve Lise’yi Gebze İmam Hatip Lisesinde Tamamladı. 1999 Yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden Mezun oldu. Aynı yıl Gebze’de arkadaşları ile Gezgin Bilişim’i kurdu. Gezgin Dergisi’nin Kurucuları arasında yer aldı. Gebze’de İslami Çalışmalar yapan Sivil Toplum Kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu.

Musa ÖZTÜRK, Gebze’de Ticari faaliyetlerinde devam etmekte. Evli ve Üç çocuk babasıdır.

Ali EROL

 

Ali EROL


Ali Erol 2011 Yılında İMH Gebze Kurucu başkanı olarak 2017 Yılına kadar vazifesini sürdürdü.

1972 yılında Giresun’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaptı. 1990 yılında Gebze İmam Hatip Lisesinden, 1995 yılında ise Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı sene Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak Yozgat’ta göreve başladı. Daha sonra Gebze’de farklı okullarda çalışan Ali EROL, halen orta öğrenimini yapmış olduğu Gebze İmam Hatip Lisesinde meslek dersleri öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Gençlik yıllarından itibaren sendika ve dernek çalışmaları gibi sivil toplum teşkilatlarında aktif olarak görev alan Ali EROL, evli ve üç çocuk babasıdır.