Perşembe , 22 Kasım 2018
Anasayfa / Etkinlikler / GEBZE KUDÜS İÇİN AYAKTA
GEBZE KUDÜS İÇİN AYAKTA

GEBZE KUDÜS İÇİN AYAKTA

ÜMMETİN BAŞKENTİ KUDÜS

Emperyalist ABD yönetiminin Telaviv’deki büyükelçilik binasını Kudüs’e taşıma kararına yönelik Türkiye genelinde yapılan miting ve gösterilere Gebze de destek verdi. Gebze Filistin’le Dayanışma Platformu’nun basın açıklaması kitlesel katılımla gerçekleşti.

GENİŞ KATILIMLI BASIN BİLDİRİSİ

Gebze’deki sivil toplum kuruluşlarından oluşan Gebze Filistin’le Dayanışma Platformu tarafından gerçekleştirilen basın bildirisi Çoban Mustafa Paşa Camii’nde kılınan Cuma namazı sonrası Gebze Kent Meydanı’nda yapıldı. Gebzelilerin geniş katılım gösterdiği kitlesel basın bildirisine Gebze İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, AKP Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, AK Parti Gebze Eski Milletvekili Cemalettin Kaflı, AK Parti Gebze Eski İlçe Başkanı Hasan Soba ile çok sayıda STK Gebze temsilcisi ve vatandaşlar katıldı. Bildiride Tramp yönetiminin provokatif kararı protesto edildi.

ÜMMETE ÇAĞRI: BİRLEŞELİM GÜÇLENELİM

Gebze Filistin’le Dayanışma Platformu adına Resul Kotan tarafından okunan basın bildirisinde tüm İslam dünyasına çağrıda bulunularak, Kudüs ortak paydasında birleşilmesi çağrısı yapıldı. ABD’nin son adımının Kudüs ve Filistin’in tamamını Yahudileştirme ve Filistin’li Müslümanları Ürdün’e ve Sina Çöllerine sürme amaçlı büyük İsrail projesinin yeni bir aşaması olduğu belirtilen bildiride, Müslümanların birbiriyle uğraşmaktan vazgeçmemesi halinde Siyonist-emperyalist ittifakının bu şer planını adım adım hayata geçireceği kaydedildi. Alanda toplananların sloganlara destek verdiği basın bildirisinin okunmasının ardından kitlesel açıklama Ramazan Karakaya hocanın Kudüs duasıyla sona erdi.

GEBZE FİLİSTİN’LE DAYANIŞMA PLATFORMU BASIN BİLDİRİSİ

Aziz ve Kıymetli Müslümanlar,

Rabbimizin çevresini mübarek kıldığı, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa ve Kudüs’ümüz, Tramp yönetiminin son kararıyla yeni bir saldırıyla, yeni bir küstahlıkla karşı karşıyadır.

Daha önce Kudüs’ü başkent olarak tanıyan Siyonist-emperyalist ABD; Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararı almış, işgalci Siyonist rejime desteğini bir kez daha yinelemiştir.

ABD, bize göre yok hükmündeki bu provokatif kararıyla, Müslümanların kutsallarını hiçe saymış, kendisine hiçbir konuda güvenilemeyeceğini bir kez daha ispatlamıştır.

Aziz Müslümanlar,

Bizler ümmet olarak Kudüs’e ve Filistin davasına gereği gibi sahip çıkmazsak, bu kutsal beldenin onurunu ve izzetini koruyacak projeler üretmezsek, Siyonist İsrail ve destekçileri de yeni adımlar atmaktan çekinmeyecektir.

Bilinmelidir ki, ABD’nin bu adımı, Kudüs ve Filistin’in tamamını Yahudileştirme ve Filistin’li Müslümanları Ürdün’e ve Sina Çöllerine sürme amaçlı Büyük İsrail Projesinin yeni bir aşamasıdır.

Ümmet olarak bu bölünmüşlüğe, bu parçalanmışlığa ve düşmanı bırakıp birbirimizi yemeğe devam edersek, korkarız Batı desteğindeki Siyonistler, Büyük İsrail Projesi’ni adım adım hayata geçireceklerdir.

KURTULUŞ REÇETEMİZ BİRLİK OLMAK, GÜÇLÜ OLMAK, BÖLÜNMÜŞLÜĞE SON VERMEK

Siyonistler başta BM olmak üzere hiçbir uluslararası kararı tanımamaktadır.

Zira Siyonist İsrail ve emperyalist ABD’nin anladığı tek dil güçtür.

Bu projenin gerçekleşmesinde en büyük güç ve enerji kaynakları ise Müslümanların bölünmüşlüğü ve zayıflığıdır.

Dolayısıyla kurtuluş reçetemiz bellidir.

Birlik olmak, güçlü olmak. Çekişmeye ve bölünmüşlüğe son vermek.

Rabbimiz Enfal Suresi 46. Ayette çekişmenin yıkıcı sonuçlarına karşı bizleri açıkça uyarmaktadır: “…Birbirinizle çekişmeyin, yoksa korkuya kapılırsınız; gücünüz, devletiniz gider…”

Değerli Müslümanlar;

Ümmet olarak silkinmenin, uyanmanın ve dirilmenin vakti çoktan gelmiş, geçmektedir.

Bizler Gebze Filistin’le Dayanışma Platformu olarak, buradan ümmete ve tüm insanlığa sesleniyoruz:

Kudüs ve Filistin’in özgürleştirilmesi sadece Filistinlilerin değil, tüm ümmetin merkezi sorunudur.

Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın mukaddesatı Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Fakat Siyonistler bizlerin duyarsızlığı, ihmali ve gafleti yüzünden tüm kırmızı çizgilerimizi çiğnemektedir.

KUDÜS’Ü VE FİLİSTİN’İ ÖZGÜRLEŞTİRME PROJESİ İÇİN ÇALIŞALIM

Biz diyoruz ki, ümmet olarak mezhep, cemaat, milliyet, meşrep, aşiret ne varsa farklılıklarımızı bir kenara bırakalım; hiç olmazsa Kudüs ortak paydasında birleşelim.

Ümmetin ehil insanları bir araya gelsin. Kudüs’ü ve Filistin’i özgürleştirme projesi üretsin. Ümmet olarak sahip çıkalım.

Siyonistler nasıl Büyük İsrail Projesi’ni uyguluyorsa, bizler de hem bu şer projesini bertaraf edelim, hem de Kudüs ve Filistin’i Özgürleştirme Projesi’ni hayata geçirelim.

Gebze Filistin’le Dayanışma Platformu olarak bizler, Gebze’den İslam Ümmeti’ne ve tüm insanlığa, Kudüs’ü sahiplenme ve ona yönelecek saldırıları durdurma kararlılığını bir kez daha yineliyor, tüm ümmeti ve insanlığı Kudüs ve Filistin’e yönelik pervasızlığa karşı harekete geçmeye çağırıyoruz.

Müslümanlar olarak birbirimizle uğraşmayı bırakırsak, Kudüs’e en az Siyonistler ve emperyalistler kadar değer verirsek, güçlerimizi birleştirirsek, İsrail ve ABD’nin son adımı geri tepecek,  bundan sonra yapacakları hamleler de boşa çıkarılacaktır.

Özgür Kudüs’ü ancak Allah’ın yardımını hak edecek nitelikli çabalar, nitelikli projeler ve nitelikli politikalarla kuracağımızı bir kez daha hatırlatıyor, gösterdiğiniz duyarlıktan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz.

İnşallah, yok hükmündeki bu karar ümmetin uyanış, direniş ve dirilişine vesile olacak,  küstah ABD de, Siyonist İsrail de, yaptıkları bu provokasyondan pişman olacaklardır…

12 1

SONY DSC

SONY DSC

3 4 5 6 7 8 9 10 11

Paylaş

Hakkında imhgebze

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Twitter