Pazartesi , 9 Aralık 2019
Anasayfa / Etkinlikler / Hareket Okulu Başladı
Hareket Okulu Başladı

Hareket Okulu Başladı

Hareketimizin gençlik çalışması Genç Hareket Gebze’nin iki yıldır koordinasyonunu üstlendiği Hareket Okulumuz 5 Ekim 2019 Cumartesi günü ilk dersini yaptı. Genç Hareket Gebze’nin ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği “Hareket Okulu” çocuklarımıza “Kur’an-ı kerim, Temel Dini Bilgiler ve Değerler Eğitimi” gibi konularda destek veriyor. Asıl amacımız çocuklarımızın doğru bir arkadaş çevresinde yetişmesi ve vakıf ortamında birbiri ile tanışarak kardeşlik hukuku geliştirmeleridir.

Bu kapsamda ilk okul 2. sınıf ile 4. sınıf arası çocuklarımız her cumartesi günü saat 10.00 ile 13.00 arasında Hareket merkezimizde bulunuyor. Kendilerine rehberlik eden ağabeyleri ve ablaları ile hem öğrenme hem de hoşça vakit geçirme imkanına kavuşuyorlar. Aynı şekilde Ortaokul öğrencilermiz de saat 15.00 ile 18.00 saatleri arasında Hareket merkezimizde kendi yaşlarına ve kabiliyetlerine uygun faaliyetlere katılıyor. Gün içinde iki grupla da birer vakit namaz eda ediliyor ve çorba ikramı yapılıyor.

Programımızın yıllık planı içinde, Geziler, piknikler, ziyaretler, kamp ve çeşitli sosyal etkinliklerimiz bulunmaktadır.

Hareket Okulu çalışmamız tamamen ücretsizdir. Sadece servis talep eden velilerimiz servis ücreti ödeyecektir.

Bu çalşmamıza çocuklarımızı kaydedebilmek için 0 262 644 30 50 ve 0542 644 30 50 numaralı telefonları arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Hakkında imhgebze